Kai Roger Lindberget (t.v.) og Pål-Erik Berntsen markerer sammen med kollegaer flyttingen med kake i de nye lokalene i Gågata.
Kai Roger Lindberget (t.v.) og Pål-Erik Berntsen markerer sammen med kollegaer flyttingen med kake i de nye lokalene i Gågata.

Flytter over Glomma – styrker samarbeidet i nye lokaler

Etter fem innholdsrike år på Torget flytter Mitt Kongsvinger og Mitt Eidskog til andre siden av Glomma, og samlokaliserer sammen Radio Kongsvinger i hjertet av byen. Med toppmoderne lokaler ruster de seg for fremtiden i Gågata.

Publisert

Det er en fornøyd gjeng som nå har funnet veien over Glomma. Siden oppstarten i 2020 har Mitt Kongsvinger og Mitt Eidskog jobbet fra sine lokaler på Torget. Nå markerer de flytting til nyoppussede og moderne lokaler i Gågata – de samme lokalene hvor SpareBank 1 holdt hus under oppussingen av bankbygget. 

Kai Roger Lindberget, redaksjonssjef i Mitt Kongsvinger og Mitt Eidskog, gleder seg over hva de nye mulighetene samlokaliseringen med Radio Kongsvinger gir.

– Med samlokaliseringen har vi fått et større miljø, både redaksjonelt og på salg. Sentrale og moderne lokaler gir oss også bedre muligheter til å utvikle oss videre, sier Lindberget.

Beliggenheten kunne knapt vært mer sentral. Med jernbanestasjonen som nærmeste nabo, SSBs nye lokaler rett over gata og Bane NOR Eiendoms kommende hotellprosjekt i sikte, plasserer mediebedriftene seg midt i sentrum av byens utvikling.

Det som virkelig skiller de nye lokalene fra de gamle, er satsingen på moderne produksjonsfasiliteter. Her er det bygget både et stort TV-studio og et moderne radiostudio, noe som åpner for helt nye måter å nå ut til publikum på.

– TV-studioet gir oss mange muligheter til å arrangere for eksempel debatter. Dette vil være nytt for oss, og noe vi synes er spennende. Vi vil også få tilgang til Radio Kongsvingers radiostudio, forteller Lindberget.

Flyttingen er også en naturlig utvikling etter at Mitt Kongsvinger og Mitt Eidskog ble en del av konsernet Lokalavisene i Innlandet AS. Med nye eiere i ryggen har behovet for å samle krefter og legge til rette for videre vekst blitt stadig tydeligere.

– Samlokaliseringen handler om mer enn bare nye vegger og penere kontorer. Ved å samle avis- og radiojournalister, samt salgsavdelinger, under samme tak, skapes et sterkere fagmiljø i Kongsvinger, påpeker Lindberget, som får støtte av Pål-Erik Berntsen, avdelingsleder i Radio Kongsvinger.

– Det tette samarbeidet vi nå får med to lokalavisene er jeg sikker på vil være en styrke for oss. Vi er blitt del av et større miljø, og merker allerede at vi blir bedre av å jobbe sammen, sier Berntsen.

 

Powered by Labrador CMS